Goda biedri

Dr. Zigurds Zariņš

Sniedzis lielu ieguldījumu uzturzinātnes attīstībā Latvijā.
1999.- 2009. Rīgas Stradiņa universitātes Uztura laboratorijas vadītājs
1995. – 1998. LEKMI Uztura laboratorijas vadītājs
1991. – 1998. LEKMI vadošais pētnieks
1969. – 1993. gastroenterologs Gastroenteroloģijas un di etoloģijas centrā
1967.- 1991. Latvijas Eksperimentālās un klīniskās medicīnas institūta jaunākais zinātniskais līdzstrādnieks.

Ir strādājis Onkoloģijas centrā kā diētas ārsts, P. Stradiņa klīniskajā slimnīcā ieņēma gatroeneterologa amatu. Strādā poliklīnikā „ARS” kā diētas ārsts un kā docents Rīgas Stradiņa Universitātē.

Dr. Zigurds Zariņš ir Latvijas Diētas ārstu asociācijas Sertifikācijas komisijas priekšsēdētājs un RSU RF Domes loceklis.

Ir vairāku populārzinātnisku grāmatu autors „Aptaukošanās novēršana”, „Svara samazināšanas iespējas”, „Vitamīni uzturā” un monogrāfiju autors „Liekais svars”
un „Uztura mācība”. Dr. Zigurda Zariņa zinātniski raksti ir atrodami žurnālos Ārstu žurnāls, Latvijas Ārsts, Jums kolēģi, Gastroenteroloģijas aktualitātes, Doctus.

Dr. Edgars Bodnieks

2008.g. – pašlaik Gastroenterologs, enterālās un parenterālās klīniskās barošanas speciālists, dietologs
2004 – 2007. Ārsts – internists, dietologs P.Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca Gastroenteroloģijas centra 10. nodaļā.
2003.g. Ārsts – voluntieris klīniskā slimnīca “Gaiļezers” 4. nodaļā
2001 – 2002/2003.g. LMA/RSU internās medicīnas III gada rezidents un dietologs (ārsts-stažieris) P. Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā Gastroentereloģijas centra 10. nodaļā.
1999.-2000.g. SIA ”Ārstnieciskie uztura produkti” ģenerāldirektora vietnieks
Latvijas Biedrības „Eterālās un parenterālās barošanas un metabolisma asociācijas”dibinātājs un valdes loceklis.

Kopš 2007. gada veic pedagoģisku darbu Rīgas Stradiņa Universitātē.

Dr. Edgars Bodnieks ir „Enterālās un parenterālās barošanas un metabolisma asociācijas dibinātājs un valdes loceklis, The European Society Parenteral and Enteral Nutrition biedrs, Diētisko produktu un uztura bagātinātāju izplatītāju asociācijas “ Daba veselībai” dibinātājs, SO “Ārstniecisko Augu Apgāds” valdes loceklis un dibinātājs

Nepārtraukti pilnveido savas zināšanas starptautiskos kursos un konferencēs.

Dr. Edgaram Bodniekam pieder publikācijas tādos Latvijas žurnālos kā Doctus, Latvijas Ārsts, Medicīna, Materia Medica.

Pieder zinātniskie darbi “Malnutrīcijas cēloņu analīze pacientiem ar iekaisīgām zarnu slimībām”, “Ķermeņa masas indeksa noteikšana un izvērtēšana pacientiem ar hronisku pankreatītu un čūlaino kolītu Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas centrā” un „Pacientu barojuma vērtējums Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas centrā”.