Kvalitātes zīme

Lai veicinātu Latvijas iedzīvotājus uzlabot ēšanas paradumus, izvēloties vērtīgākus pārtikas produktus, Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācija (LDUSA) ir izveidojusi kvalitātes zīmi “Iesaka uztura speciālisti”. Pārtikas preču zīme “Iesaka uztura speciālisti” ir garantija patērētājam, ka produkta sastāvs un ražošanas tehnoloģija atbilst veselīga uztura pamatprincipiem.

Zīme izveidota, lai veicinātu tādu Latvijā ražotu produktu un to uzņēmumu atpazīstamību, kuru produkcija atbilst veselīga uztura pamatprincipiem, tādējādi veicinot Latvijas iedzīvotāju veselības pratību. Produkti, kas marķēti ar preču zīmi patērētājam palīdzēs orientēties plašajā produkcijas klāstā.

Šobrīd uz pārtikas produktu etiķetēm nereti sastopamas dažādas veselīguma un uzturvērtības norādes, kā “Ar C vitamīnu”, “Daudz proteīna”, “Ar zemu tauku saturu”, kā arī tādi marķējumi kā “ekoloģisks produkts”, “bioloģisks”. Tomēr patērētājiem mēdz būt sarežģīti noteikt, kuru produktu izvēlēties, un vai tas patiesi būtu vērtīgs un veselīgs. Nereti var gadīties, ka, piemēram, produkts ar samazinātu tauku saturu saturēs lielāku pievienotā cukura daudzumu, lai uzlabotu tā garšu un konsistenci, un rezultātā šāds produkts patiesībā nav vērtīgāks kā tā “neuzlabotā” versija. Preču zīme “Iesaka uztura speciālisti” ļaus patērētājam atpazīt produkciju kā vērtīgu un iekļaut to savā ikdienas uzturā.

Preču zīme pārtikas produktiem tiek piešķirta, izvērtējot produktu atbilstību LDUSA izstrādātajiem kvalitātes kritērijiem. Kritērijus ir veidojusi LDUSA ekspertu komanda, kuras sastāvā ir gan uztura speciālisti, gan pārtikas tehnologi, un tie ir izstrādāti, balstoties uz vietējā un starptautiskā mēroga veselības veicināšanas vadlīnijām, kas nosaka ieteicamo piesātināto tauku, šķiedrvielu, pievienotā sāls, cukura un citu sastāvdaļu daudzumu pārtikas produktos.

Aicinām patērētājus izvēlēties pārtikas produktus ar marķējumu “Iesaka uztura speciālisti”, savukārt pārtikas produktu ražotājus uz sadarbību, iekļaujot savu produktu marķējumā preču zīmi.

Kā ražotāji var iegūt preču zīmi “Iesaka uztura speciālisti”?  >>