Žultspūšļa galvenā funkcija ir ražot un uzkrāt žulti. Šis šķidrums veic taukvielu, taukos šķīstošo vitamīnu šķelšanu un uzsūkšanos. Lielākajai daļai pacientu pēc žultspūšļa izgriešanas nav jāievēro īpašas diētas, jo bez šī orgāna gremošanas procesi var noritēt netraucēti. Taču dažiem pēc operācijas rodas sūdzības. Žultspūšļa izņemšana var izraisīt žults izdalīšanos tievajās zarnās, kas savukārt var izsaukt pacientiem caureju.
Tievā zarna ir gremošanas sistēmas orgāns, kas sākas no kuņģa vārtiem un beidzās pie aklās zarnas. Šim orgānam ir vairākas daļas- divpadsmitpirkstu zarna, tukšā zarna un līkumainā zarna. Tievās zarnas funkcija ir uzsūkt uzturvielas, vitamīnus un minerālvielas.
Resnās zarnas galvenā funkcija ir ūdens un minerālvielu uzsūkšana un nesagremotā uztura izvadīšana. Parasti operācijas laikā tiek izgriezta kāda zarnas daļa un atlikušās daļas savienotas kopā.
Bariatriskās operācijas tiek veiktas personām ar aptaukošanos. Tās mērķis ir svara zaudēšana. Operācijas laikā tiek samazināts kuņģis, tādējādi paātrinot vielmaiņas procesus un mazinot apetīti.
Aizkuņģa dziedzeris izdala ķīmiskas vielas, kas šķeļ uzturvielas. Papildus tam, šis orgāns izdala hormonu- insulīnu, kas regulē cukura līmeni. Akūts pankreatīts ir aizkuņģa dziedzera iekaisums. Tas var rasties, ja orgāna izdalītās ķīmiskās vielas nevar nokļūt divpadsmit pirkstu zarnā kāda iemesla dēļ.