Mātes piens zīdainim ir pamatēdiens. Tas satur visas nepieciešamās uzturvielas, nodrošina zīdaini ar augšanas faktoriem, visiem nepieciešamiem hormoniem, imūnvielām un fermentiem, kā arī nodrošina saikni starp māti un bērnu. Mātes piens bērnam jāsaņem līdz 2 gadu vecumam. Zīdainim no dzimšanas līdz 6 mēnešu vecumam (ieskaitot 6. mēnesi) pamatuzturs ir tikai mātes piens. Tas vienlaicīgi ir ēdiens un dzēriens.

Sākot ar 6 mēnešu vecumu, 7. mēnesī zīdaiņa pamata uzturam (mātes pienam) pakāpeniski pievieno papildus uzturu. Papildus uzturā izmantojamiem pārtikas produktiem jābūt pusšķiem, homogēnas konsistences, lai zīdainis varētu vieglāk tos norīt. Zīdaiņa uzturā paredzētajiem dārzeņiem nav vēlams pievienot sāli un taukvielas, augļiem – cukuru. Lai zīdainis papildus saņemtu vitamīnus un minerālvielas, sākot ar 6 mēnešu vecumu uzsāk dot augļu, ogu biezeni vai to sulas.

Sākot ar 8 mēnešu vecumu zīdaiņa ēdienkartē pakāpeniski iekļauj gaļu un pākšaugus, bet, sākot ar 9 mēnešu vecumu zīdainim piedāvā maizi. Sākot ar gada vecumu zīdaiņa ēdienkarti papildina ar govs pienu un tā produktiem. Kopējam piena daudzumam dienā nevajadzētu pārsniegt 600 ml.

Sākot ar gada vecumu zīdaiņa uzturā iekļaujiet svaigus, nevārītus dārzeņus un saknes. Zīdaiņa uzturā iekļauj ne vairāk kā vienu jaunu ēdienu nedēļā, dodot to pēc zīdīšanas. Pie arvien rupjākas konsistences ēdieniem un pāriet uz ģimenes uzturu zīdainis tiek pieradināts pakāpeniski. Otrajā dzīves gadā zīdainim veidojas ēšanas ieradumi visai dzīvei.